ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt


  OFERTA  
Pismo branżowe "Przewoźnik" >>
Zapraszamy do czytania "Przewoźnika" na naszej stronie. Oferujemy również wygodną prenumeratę wydania papierowego.
     
SKLEP ZMPD >>
Zapraszamy do korzystania z naszej wyselekcjonowanej oferty sklepu internetowego.
  
      
Gwarancja ubezpieczeniowa
Program ubezpieczeń dedykowany dla klientów systemu viaTOLL,
dla umów z odroczoną płatnością 
     
     
Zwrot podatku VAT >>
Sekcja Serwisowa ZMPD świadczy usługę zwrotu podatku VAT zapłaconego przy zakupie oleju napędowego oraz przejazdów autostradowych
Bezpieczna giełda transportowa
Wytyczne dla przewoźników w sprawie bezpiecznego korzystania z giełd transportowych
  
Ubezpieczenia OCP i OCS >>
LUTZ ASSEKURANZ specjalizuje się w dziedzinie ubezpieczeń dla transportu, spedycji i logistyki
   
Pośrednictwo wizowe >>
Dla firm zrzeszonych w ZMPD pośrednictwo w uzyskaniu wiz dla kierowców zawodowych do Federacji Rosyjskiej oraz Republiki Białorusi
Eurobrokers >>
UBEZPIECZENIE DO LICENCJI! Specjalna, tania oferta dla członków ZMPD, sprawdź tutaj.
   


  Wiadomości dnia  

Ustawa paliwowa wycofana: sprzeciw przewoźników przyniósł efekt

- Dziękuję całemu środowisku przewoźników za wysiłek, jaki podjęło w celu zniesienia projektu opłaty paliwowej - powiedział prezes ZMPD Jan Buczek.

Polscy międzynarodowi przewoźnicy drogowi po raz kolejny udowodnili, że - zjednoczeni – są w stanie dokonać niemożliwego. Wycofanie się wnioskodawców ze stawiającego pod znakiem zapytania istnienie branży transportu drogowego pomysłu wprowadzenia opłaty paliwowej stanowi dowód na to, że racjonalne argumenty poparte faktami, wyjątkową jednością i determinacją przewoźników trafiają do decydentów. Przedsiębiorcy stali się jednym z najważniejszych elementów ogólnopolskiego sprzeciwu.

- Dziękuję wszystkim przewoźnikom, którzy zaprotestowali przeciwko projektowi przepisów, których wprowadzenie miałoby dla nas bardzo groźne konsekwencje – powiedział prezes ZMPD. - Sprzeciw, objawiający się m.in. głosami przewoźników, których część zamieściliśmy na stronie internetowej Zrzeszenia i na Facebooku, został zauważony nie tylko w branży, lecz także w ogólnopolskich mediach, odbijając się również głośnym echem w gabinetach najważniejszych osób w państwie – dodał Jan Buczek.

Przypomniał, że ZMPD, które stanęło na czele sprzeciwu przedstawicieli branży, wystosowało apel do prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło, marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka oraz licznej grupy posłów o zaniechanie dalszych prac nad tym kontrowersyjnym projektem. Słowa uznania i podziękowania należą się Koleżankom i Kolegom z innych organizacji, które również wystosowały do władz wyrazy swego sprzeciwu. Liczna grupa przedstawicieli przewoźników z różnych stron Polski wzięła udział w konferencji prasowej w poniedziałek 17 lipca. Podczas konferencji po raz kolejny przekazano opinii publicznej stanowisko polskich przewoźników. Kilka godzin później decyzja o rezygnacji z dalszego procedowania projektu stała się faktem. 
- Cieszę się, że siła argumentów zwyciężyła - powiedział prezes Jan Buczek.

***

Informacje z mediów

- Zapadła decyzja o wycofaniu ustawy benzynowej. Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli - powiedział PAP prezes PiS.
Plany wprowadzenia opłaty krytykowało Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, które zwracało uwagę na brak konsultacji propozycji wprowadzenia opłaty. W opinii zrzeszenia wprowadzenie opłaty doprowadziłoby do podniesienia ceny paliwa i tym samym spowodowało pogorszenie rentowności transportowych spółek, która spadnie praktycznie do zera.
Źródło: PAP

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD) krytycznie ocenia pomysł ustawy, która wprowadzi opłatę drogową z przeznaczeniem na budowę dróg samorządowych – poinformował w poniedziałek prezes ZMPD Jan Buczek.
Jesteśmy zaskoczeni taką formą prowadzenia bardzo istotnego aktu prawnego dotyczącego naszej branży bez jakiejkolwiek konsultacji – powiedział Buczek dziennikarzom.
Źródło: PAP

Jeszcze w (poniedziałkowe) południe w sejmie mówiono, że projekt mógłby zostać przegłosowany nawet w tym tygodniu (…). Jednak w ostatnich dniach atmosfera wokół nowej opłaty gęstniała.
Sprzeciw wyrażały kolejne grupy zawodowe. – Droższy transport oznaczać będzie wyższe ceny towarów w sklepach oraz wyższe koszty transportu publicznego – alarmowali podczas konferencji prasowej przedstawiciele Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna z 18 lipca 2017 r.

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Mercedes-Benz Trucker Academy
 
HUSSAR  ANGELS
TRANSPASS
 
bezpłatne szkolenia
Opłaty drogowe na Węgrzech z ZMPD
ograniczenia 2016
ZMPD planerRegulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6114687    Partner - giełda transportowa TimoCom