ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt


  OFERTA  
Pismo branżowe "Przewoźnik" >>
Zapraszamy do czytania "Przewoźnika" na naszej stronie. Oferujemy również wygodną prenumeratę wydania papierowego.
     
SKLEP ZMPD >>
Zapraszamy do korzystania z naszej wyselekcjonowanej oferty sklepu internetowego.
  
      
Gwarancja ubezpieczeniowa
Program ubezpieczeń dedykowany dla klientów systemu viaTOLL,
dla umów z odroczoną płatnością 
     
     
Zwrot podatku VAT >>
Sekcja Serwisowa ZMPD świadczy usługę zwrotu podatku VAT zapłaconego przy zakupie oleju napędowego oraz przejazdów autostradowych
Bezpieczna giełda transportowa
Wytyczne dla przewoźników w sprawie bezpiecznego korzystania z giełd transportowych
  
Ubezpieczenia OCP i OCS >>
LUTZ ASSEKURANZ specjalizuje się w dziedzinie ubezpieczeń dla transportu, spedycji i logistyki
   
Pośrednictwo wizowe >>
Dla firm zrzeszonych w ZMPD pośrednictwo w uzyskaniu wiz dla kierowców zawodowych do Federacji Rosyjskiej oraz Republiki Białorusi
Eurobrokers >>
UBEZPIECZENIE DO LICENCJI! Specjalna, tania oferta dla członków ZMPD, sprawdź tutaj.
   


  Wiadomości dnia  

Niemcy tymczasowo przywróciły kontrole - korki w Świecku i Zgorzelcu

Informacja z 19 czerwca

19 czerwca na przejściach granicznych w Świecku i Zgorzelcu utworzyły się gigantyczne korki sięgające miejscami nawet 20 kilometrów.

(…) Na poboczach autostrady A4 rozstawiono specjalne "lotne" patrole policyjne, w których sprawdzane są ciężarówki i auta osobowe.

Utrudnienia potrwają do 11 lipca.

Więcej na Polsat News

***

MSWiA interweniuje w Niemczech

Wiceminister Jakub Skiba, sekretarz stanu w MSWiA i koordynator ds. Polsko – Niemieckiej Współpracy Regionalnej i Przygranicznej zwrócił się do swojego niemieckiego odpowiednika Dietmara Woidke, premiera Kraju Związkowego Branderburgia o pilne usprawnienie procesu kontroli na granicy polsko-niemieckiej.
Od 12 czerwca Niemcy przywróciły kontrolę na wewnętrznych granicach strefy Schengen. Dotyczy to również granicy z Polską. W efekcie płynność ruchu na granicy bardzo się pogorszyła. W poniedziałek 19 czerwca 2017 r. kolejka samochodów na przejściu granicznym w Jędrzychowie miała aż 13 kilometrów długości, a czas oczekiwania wynosił kilka godzin.
Minister Skiba podkreślił kluczowe znaczenie płynności ruchu na granicy. Jest on ważny nie tylko dla przewozu towarów, ale też dla osób prywatnych – w kontekście coraz bliższego okresu wakacyjnego.

Źródło: MSWiA


Informacja z 14 czerwca

W związku ze szczytem G20, który odbędzie się w dniach 7-8 lipca w Hamburgu, od poniedziałku 12 czerwca na granicach Niemiec są prowadzone kontrole.

Niemiecki resort spraw wewnętrznych poinformował, że kontrole na granicach lądowych, powietrznych i morskich prowadzone będą do 11 lipca, a ich zakres będzie „elastyczny”, dostosowany do sytuacji.

Podróżni, którzy planują przekraczanie polsko-niemieckiej granicy w ciągu najbliższego miesiąca, powinni pamiętać, że w Niemczech obowiązują obecnie zaostrzone środki bezpieczeństwa, w tym kontrole graniczne.

Przypominamy, że obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zobowiązani są przedstawić do kontroli dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo, czyli dowód osobisty lub paszport.

Informacja ze strony Straży Granicznej

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
Mercedes-Benz Trucker Academy
 
HUSSAR  ANGELS
TRANSPASS
 
bezpłatne szkolenia
Opłaty drogowe na Węgrzech z ZMPD
ograniczenia 2016
ZMPD planerRegulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6114685    Partner - giełda transportowa TimoCom